Przewaga chmur

30°C

Pisa

Przewaga chmur

Wilgotność: 54%

Wiatr: 28.97 km/h

• 20 Lip 2017

Rain 30°C 18°C

• 21 Lip 2017

Zachmurzenie małe 30°C 18°C

Rimini

Kamera na plażę Renata w Rimini.

Bliskie sąsiedztwo Campingu Italia.

Zdjęcie odświerza się co kilka minut.

Kamera plażę Renata w Rimini

Wzdłóż Morza Śródziemnego do Rzymu

W związku tym, że część naszej paczki odwiedziła Włochy po raz pierwszy następnym etapem podróży jest Rzym. Nadal postanowiliśmy nie korzystać z autostrad i decyzja ta okazała się bardzo słuszna. Jechaliśmy wzdłuż Morza Śródziemnego przez Livorno, Grosetto tak jak prowadzi autostrada A12 tylko lokalnymi drogami. Cały czas podziwialiśmy wspaniałe widoki. Najpierw morze a potem wzgórza z gajami oliwnymi, akwedukty i stare budowle z kamienia. Przejeżdżaliśmy przez miasta z zabytkowymi murami. Widzieliśmy Włochy i ich klimat czyli wszystko czego nie można zobaczyć z autostrady. Jako nasze miejsce wypadowe wybraliśmy sprawdzony  camping Happy Village Rome, opisywany przeze mnie w relacji naszego wyjazdu do Włoch w 2009 roku. Przed wyjazdem z Polski upewniłem się mailowo czy nie będzie problemu z miejscami. W odpowiedzi otrzymałem:
Dear Sir,

for the campsite the reservation is not required, you can arrive directly
and find a nice place for your camping car.

We are looking forward to welcome you.

Oczywiście bez problemu znalazło się godne rozmiarowo miejsce na naszego campera blisko restauracji i basenu.
Zwiedzania Rzymu i Watykanu nie będę opisywał, ponieważ skoro się nie zmienił przez setki lat, to przez kilka tym bardziej. Zainteresowanych odsyłam do relacji z poprzedniego wyjazdu camperem do Italii. Tym razem zwiedzaliśmy starożytne zabytki jednego dnia i wróciliśmy na camping a następnego dnia pojechaliśmy do Rzymu camperem, odwiedziliśmy Watykan i wyjechaliśmy w stronę Adriatyku.

Galerie Włochy 2012

Lazurowe Wybrzeże

Pisa i Marina di Pisa

Rzym, Wenecja, San Marino

Lindau, Monaco, Monte Carlo, Sanremo

• Polska-Autostrada A2
  • Niemcy
  • Lindau

Marina Di Pisa, Pisa

• Marina Di Pisa
  • Marina Di Pisa
  • Marina Di Pisa