Przelotne deszcze

9°C

Pisa

Przelotne deszcze

Wilgotność: 74%

Wiatr: 11.27 km/h

 • 23 Lut 2018

  Przelotne deszcze 11°C 6°C

 • 24 Lut 2018

  Rain 10°C 6°C

Rimini

Kamera na plażę Renata w Rimini.

Bliskie sąsiedztwo Campingu Italia.

Zdjęcie odświerza się co kilka minut.

Kamera plażę Renata w Rimini


Pobyt w Marina di Pisa w Toskanii

Pierwszym campingiem za centrum Marina di Pisa jest New Camping Internazionale. Zatrzymaliśmy się przed nim w poszukiwaniu postoju na kilka dni. Recepcjonista pokazał nam bardzo ładne i duże miejsce ale powiedział, że niedaleko jest drugi camping i możemy sobie wybrać, który nam bardziej odpowiada. Za jego namową pojechaliśmy obejrzeć Camping Mare E Sole. Tam bardzo uczynni ludzie obwieźli nas melexem w poszukiwaniu miejsca, które by nam odpowiadało. Na żadnym nasz 7 metrowy pojazd się nie mieścił. Wróciliśmy na poprzedni camping i tam pozostaliśmy. Nasz wybór okazał się bardzo dobry ze strategicznego punktu widzenia turysty, ponieważ przy bramie znajduje się przystanek komunikacji miejskiej skąd bez problemu można dojechać do Pizy a w odległości 2,5km jest market popularnej we Włoszech sieci Coop. Teraz jednak postanowiliśmy się polenić w Toskanii. Camping posiada prywatną plażę, do której dojście jest przez ulicę ze sprawnie działającą sygnalizacją świetlną. Plażowanie jest darmowe zapłaty wymaga wypożyczenie leżaków ale nie jest to konieczne. Przy wejściu na plażę jest dobrze zaopatrzony bar gdzie można nagrzany organizm schłodzić napojem, lodami bądź zimnym piwem. Wieczorem plaża zamienia się w nastrojowy beach bar oświetlony świeczkami gdzie przy drinku można podziwiać zachód słońca nad Morzem Śródziemnym i miło spędzać czas.
Camping nie wyróżnia się niczym szczególnym, natomiast posiada wszystkie udogodnienia potrzebne do spokojnego wypoczynku. Obsługa dba o czystość otoczenia i węzłów sanitarnych, których jest kilka i nie ma żadnych problemów z dostępem do pryszniców czy toalet. Na terenie znajdują się kawiarnia i sklep a także stanowisko serwisowania camperów. Teren jest przestronny i wątpię aby tam kiedykolwiek ktoś został odprawiony z powodu braku miejsca.
W drugim dniu pobytu po południu postanowiliśmy pojechać do Pizy. Skorzystaliśmy z komunikacji miejskiej, która jest w miarę tania i niezawodna. Bilety można kupić u kierowcy. Po około pół godziny dojechaliśmy do Pisy i wysiedliśmy na przystanku przy Via Nino Baxio. Poszliśmy zabytkowymi ulicami do Campo dei Miràcoli ( Pole Cudów ) gdzie znajduje się Krzywa Wieża w Pizie czyli Torre pendente di Pisa. Po drodze za mostem na rzece Fiume Arno warto zwrócić uwagę na gotycki kościółek Santa Maria della Spina. Docieramy do Pola Cudów, które robi na nas duże wrażenie. Na potężnym placu oprócz Krzywej Wieży w Pizie znajduje się Katedra i Baptysterium. Wszystko to otoczone jest murem i czujemy jak byśmy się przenieśli w czasy średniowiecza. Setki turystów w śmiesznych pozach ustawiają się do zdjęć na tle Krzywej Wieży. Część z nich chce ją przewrócić a inni podeprzeć. Mieliśmy z tego niezły ubaw. Zdecydowanie polecam odwiedzenie Pizy. Warto zwiedzić zabytki i pospacerować po tym zabytkowym mieście aby poczuć jego klimat. Zachęcam także do spróbowania popularnego w Toskanii piwa Moretti i skosztowania bardzo dobrej pizzy. Na camping wróciliśmy wieczorem trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni z wycieczki. Nasz pobyt w słońcu Toskanii nad Morzem Śródziemnym powoli dobiegał końca. Pozostał jeszcze jeden dzień, który poświęciliśmy plażowaniu i spacerowi po Marina di Pisa. Trzeba przyznać, że bardzo wiele osób jest zakochanych w tym rejonie Włoch i bardzo słusznie. Klimat i położenie Toskanii sprzyjają dobremu wypoczynkowi. Jeśli do tego dołożymy możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, to sprawia, że się nie chce wyjeżdżać.

Galerie Włochy 2012

Lazurowe Wybrzeże

Pisa i Marina di Pisa

Rzym, Wenecja, San Marino

Lindau, Monaco, Monte Carlo, Sanremo

 • Polska-Autostrada A2
 • Niemcy
 • Lindau

Marina Di Pisa, Pisa

 • Marina Di Pisa
 • Marina Di Pisa
 • Marina Di Pisa

Rzym, Watykan

 • Rzym
 • Rzym
 • Rzym

San Marino, Rimini

 • San Marino
 • San Marino
 • San Marino