Przewaga chmur

12°C

Pisa

Przewaga chmur

Wilgotność: 84%

Wiatr: 6.44 km/h

• 21 Lis 2017

Przewaga chmur 12°C 7°C

• 22 Lis 2017

Przewaga chmur 13°C 6°C

Rimini

Kamera na plażę Renata w Rimini.

Bliskie sąsiedztwo Campingu Italia.

Zdjęcie odświerza się co kilka minut.

Kamera plażę Renata w Rimini

Powrót do Włoch, czyli szukamy campera.

Urlop 2012 zaplanowaliśmy w połowie czerwca. Postanowiliśmy wrócić do Włoch ale tym razem od strony Morza Śródziemnego. Zastawialiśmy się czy spędzić go bardziej stacjonarnie w wynajętej kwaterze czy mobilnie. Po przewertowaniu internetu nie natknęliśmy się na ciekawe oferty wynajmu domów czy pokoi. Zacząłem się rozglądać za wynajęciem campera. Okazało się, że bardzo interesujący pojazd jest w Wyszkowie. Potem już tylko telefon z pytaniem o dostępność terminu            i oglądanie pojazdu w wypożyczalni. Parę kilometrów już takim pojazdem przejechałem, więc zapoznanie się z camperem zajęło mi parę minut. Pojazd praktycznie nowy, z wszelkim niezbędnym wyposażeniem typu krzesła, przedłużacze i nie było się co długo zastanawiać. Decyzja zapadła i zarezerwowaliśmy wstępnie pojazd na koniec lipca. W następnym tygodniu już tylko krótkie negocjacje cenowe i podpisanie umowy.  Może nie spędzę urlopu jak król ale za to w Baronie. Mam 7 metrowe   i 7 osobowe mieszkanie na kołach, w którym nadal są 3 miejsca wolne. Telefon do kolegi z propozycją nie do odrzucenia          i mamy komplet turystów na wyprawę. W ten sposób zyskałem bezpiecznego kierowcę na zmianę za kierownicą. Trzeba przyznać, że nawet duży camper nie oferuje zbyt wiele przestrzeni dla tylu osób ale to w końcu tylko środek lokomocji             i sypialnia. Poza tym już w dwie rodziny przejechaliśmy wspólnie mnóstwo kilometrów i nie miałem obaw dotyczących zgodnego wypoczynku na kilku metrach kwadratowych. Pozostało nam tylko czekać na urlopek. Wstępny plan odwiedzenia Włoch rozszerzyliśmy jeszcze o krótki pobyt na Lazurowym Wybrzeżu we Francji.
Dni do wyjazdu minęły szybko w nawale pracy. Wszelkie zakupy na drogę i częściowo na wyjazd już zgromadzone. Nadszedł dzień odbioru pojazdu. Po krótkich formalnościach zasiadłem za kierownicą z nieukrywaną radością. Pierwsze wrażenia z prowadzenia pojazdy bardzo pozytywne ale poważniejszą opinię na ten temat trzeba jeszcze poczekać. Zobaczymy jak się sprawdzi na długiej trasie. Teraz do domu, zapakować wszystko do środka i w drogę.

Galerie Włochy 2012

Lazurowe Wybrzeże

Pisa i Marina di Pisa

Rzym, Wenecja, San Marino

Lindau, Monaco, Monte Carlo, Sanremo

• Polska-Autostrada A2
  • Niemcy
  • Lindau

Marina Di Pisa, Pisa

• Marina Di Pisa
  • Marina Di Pisa
  • Marina Di Pisa