Przeważnie słonecznie

20°C

Hurghada

Przeważnie słonecznie

Wilgotność: 68%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 23 Lut 2018

  Zachmurzenie małe 21°C 20°C

 • 24 Lut 2018

  Słonecznie 22°C 18°C

Polecam stronę

Kopalnia wiedzy o wypoczynku w Egipcie.
EgiptWczasy.comWypoczynek w Hurghadzie

Karnak-biletUrlopek w Egipcie był pójściem za ciosem po wyjeździe do Tunezji. Wypoczynek w Hurghadzie cieszy się  bardzo dobrą opinią wśród polskich turystów. Oczywiście rozpoczęliśmy od przeglądania Internetu w poszukiwaniu opinii o hotelach i biurach podróży. Uważam , że godziny poświęcone na to zaowocowały dobrym wyborem. Pojechaliśmy do hotelu  Ali Baba Palace w opcji All Inclusive z biurem Neckermann.     Na naszą decyzję miało wpływ wiele czynników.Przede wszystkim dobre opinie ludzi, którzy tam odpoczywali. Dodatkowo hotel jest bardzo ładnie położony, czysty, posiada ogromny basen i bezpośredni dostęp do morza z własną plażą. Goście hotelu mają opcję All Inclusive dodatkowo w dwóch sąsiednich hotelach a mianowicie Aladdin i Jasmine Village. Na wyborze Neckermanna zaważyły oczywiście warunki finansowe. Wbrew pozorom wyszło nam najtaniej, ponieważ to biuro jako chyba jedyne gwarantuje zniżki dla dzieci do czternastego roku życia a nie do dwunastego. Jako bonus wszyscy dostaliśmy jednorazowe bezpłatne bilety wstępu do aquaparku przy hotelu Titanic. Poza tym chcieliśmy uniknąć niespodzianek w postaci przenosin do innego hotelu, co często ma miejsce przy wyborze gorszych biur podróży. Oczywiście nie obyło się bez drobnych kłopotów. W związku z awarią samolotu w Egipcie biuro musiało dostarczyć powracających z Egiptu turystów do domu i zafundowali nam przelot z międzylądowaniem w... Szczecinie co trochę opóźniło naszą podróż. Z drugiej strony lepsze to niż koczowanie na lotnisku w Egipcie po urlopie.
Po przylocie czekali na nas rezydenci i bez kłopotu wydano nam wizy egipskie na lotnisku. Autokary sprawnie rozwiozły nas do hoteli. Ze względu na to, że wyjeżdżaliśmy z dziećmi wykupiliśmy w Polsce tzw. suitę rodzinną czyli dwa pokoje z jednym wejściem. Po przybyciu recepcjonista zaproponował nam do wyboru to co zarezerwowaliśmy albo dwa oddzielne pokoje. Niby nic a cieszy.  Hol hotelowy jest wielkości hali  sportowej. Znajduje się w nim kawiarnia, recepcja i stanowiska rezydentów biur podróży. Z niego też wchodzimy do trzech dużych restauracji gdzie wydawane są posiłki. Nie odkryłem różnic w menu. Wszędzie podawane są takie same potrawy. Jedzenie jest urozmaicone i smaczne. Można wybierać między regionalnymi a europejskimi potrawami. Hotel jest położony 12 km od centrum Hurghady. Dojechać tam można jedną z setek dostępnych taksówek za 5$. Życie w mieście kwitnie od wieczora. Mamy do dyspozycji setki otwartych sklepów i kawiarni.Można kupić niezliczone pamiątki związane z Egiptem i tandetne podróbki znanych marek.    Przy zakupach należy oczywiście się targować. Poruszanie po mieście według mnie jest absolutnie bezpieczne. Zaczepiane są turystki, którym Arabowie składają propozycje matrymonialne. Nie ma w tym jednak niczego napastliwego.
Z wycieczek fakultatywnych wybraliśmy Luxor i Dolinę Królów. Próbowaliśmy pojechać z polskiego biura ze względu na niższą cenę ale chyba jest jakaś niepisana umowa o konkurencji, ponieważ nam odmówiono używając jakiś śmiesznych argumentów. Zamówiliśmy więc wycieczkę przez przedstawiciela Neckermanna z polskojęzycznym przewodnikiem. Nie było z tym najmniejszego problemu. Potwierdzenie terminu dostaliśmy za chwilę i biuro zajęło  się resztą włącznie z prowiantem na drogę i budzeniem przez telefon gdyż wyjazd był we wczesnych godzinach rannych. Spod hotelu ruszyliśmy do Safagi gdzie formowany jest konwój autobusów pod nadzorem policji. Podróżowanie poza zony turystyczne jest możliwe tylko w konwojach. Program wycieczki składał się ze  zwiedzania wytwórni papirusu, szlifierni alabastru, zwiedzaniu Doliny Królów, Świątyni Hatchepsut, Kompleksu Świątynnego Karnak i za niewielką dopłatą krótki rejs po Nilu. W międzyczasie był lunch. Uważam, że warto poświęcić dzień na taki wyjazd. Wrażenie ogromne i wielki szacunek dla starożytnych Egipcjan za stworzenie tylu wielkich i pięknych rzeczy. Przy każdym ze zwiedzanych obiektów są strasznie namolni sprzedawcy wszelkiego rodzaju pamiątek i trzeba się od nich oganiać. Podobno i tak są delikatni w stosunku do sprzedawców spod piramid. Taką opinię usłyszałem od ludzi, którzy byli dwa dni wcześniej w Kairze. Temperatura powietrza dochodziła do 55 st. Celsjusza. Trzeba się zaopatrzyć w dużą ilość wody do picia, co nie jest kłopotliwe, ponieważ pokojowi rozwożący wodę za mały napiwek zostawią taką ilość butelek w pokoju jaką tylko chcemy. Powrót do hotelu około godziny 23.30. Morze przy brzegu kamieniste a dalej już piasek.Na plaży hotelowej są oczywiście bezpłatne leżaki i parasole.  Jest też spory bar, w którym możemy się raczyć napojami i zjeść obiad bez potrzeby biegnięcia do odległej restauracji. Menu raczej ubogie, hamburgery, frytki i spaghetti ale wszystko przyrządzane na bieżąco i smaczne. Przy plaży jest także małe centrum nurkowe i przystań statków pływających na rafy koralowe. Zdecydowaliśmy się na taki rejs. Cała wyprawa trwała 7 godzin. Widoki i przeżycia niezapomniane. Na statku zaproszono nas na bardzo smaczny obiad.Uważam, że był to najprzyjemniejszy i najbardziej relaksujący dzień pobytu nad Morzem Czerwonym. 
Żeby opis nie był za sielankowy muszę stwierdzić fakt, że choroba zwana Zemstą Faraona istnieje
i stanowi zagrożenie dla turystów w  Egipcie. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Nie zmarnowała mi urlopu, ponieważ dopadła mnie dwa dni przed wyjazdem a jej  przebieg nie był dramatyczny. Na rożnych forach jest mnóstwo tragicznych opisów zmarnowanych wakacji z jej powodu. Radzę  poczytać o sposobach zabezpieczania się przed nią.

Galerie Egipt

 • Ali-Baba-Palace-1
 • Ali-Baba-Palace-2
 • Ali-Baba-Palace-3
 • 1-Egipt
 • Egipt-Hurghada
 • Egipt-ryba